List Karolovi: Minule, keď som šiel okolo policajnej stanice

Autor: Samo Marec | 4.9.2013 o 10:15 | Karma článku: 18,06 | Prečítané:  19583x

Nazdar Karol! Jeden z dôvodov, prečo som nikdy nechcel byť novinárom, bol ten, že keď si novinár, musíš písať, aj keď sa Ti nechce.

Toto leto síce na začiatku zatiahla Iveta (Iveta B., nie Iveta R.) ale celkovo bolo jedno z najuhorkovitejších za posledné roky, čiže som bol rád, že nenovinárčim, že mám inú prácu. V ktorej tiež občas musím písať aj keď sa mi práve nechce, ale taký je život.

Chvíľu sa zdalo, že uhorkovú šťavu predsa len niečo rozčerí. Policajti totiž zastavovali auto, ktoré malo byť kradnuté, tak po ňom aj strieľali, no a keď nakoniec zastavilo, ukázalo sa, že celkom kradnuté nie je, to len oni v tom majú bordel ako u policajtov. To im však nebránilo v tom, aby posádku na pár hodín zadržali, aby dievča prinútili vyzliecť sa a ostatných ľahnúť si na cestu a pršalo a vôbec, profesionálny zásah. Asi vyzerá inak.

Snímala to ich policajná kamera a to bolo dobre, lenže bola v skúšobnej prevádzke a to zas bolo zle, lebo jej záznam pri vyšetrovaní nemohli použiť. A potom ten záznam už aj použiť mohli, ale odmietli. Vyšetrovať sa nič nebude, veď čo ak by sa náhodou vyšetrilo niečo, čo by bolo škaredé. Lebo polícia je dobrá, to len zdanie klame a náš minister vnútra nie je škaredý, on je fešák, rozumieš. A to bol koniec, uhorka pokračovala. Minister pokračoval tiež.

V úplne inej veci Ti píšem, Karol. Neviem, či vieš, ale nepripravujem básnickú zbierku. Táto nepripravovaná básnická zbierka nemá názov a je inšpirovaná vecami, ktoré sa nestali, lebo u nás sa väčšina vecí nestala, aj keď si napríklad myslíš, že áno. Jedna z básní, ktorá tiež nie je inšpirovaná skutočnou udalosťou, sa volá Minule, keď som šiel okolo policajnej stanice.

 

Minule, keď som šiel okolo policajnej stanice

 

Pred policajnou stanicou

skinhead a policajt stáli.

Každý vo svojej uniforme

bohovsky sa smiali.


Lebo polícia je dobrá, to len zdanie celý život klame.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

DOMOV

Kaliňákovi prihára. Štát mu platí luxusných hasičov

Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči.


Už ste čítali?