Slovákov sprievodca po susedných krajinách

Autor: Samo Marec | 25.5.2010 o 20:38 | (upravené 4.6.2010 o 13:34) Karma článku: 19,34 | Prečítané:  16483x

Začnime susedmi. Susedov máme radi, ale viac, ak ostávajú u seba. U nás ich máme radi iba keď prídu ako turisti a míňajú peniaze. Česi sa ešte radi hádžu pod lavíny. Ale predtým väčšinou tiež stihnú niečo minúť, takže nám to nevadí.

Česi

Čechov máme radi a nielen preto, že nám odstreľujú lavíny. Sú naši bratia, teda okrem situácií, keď nie sú. To je väčšinou keď hráme proti nim hokej a futbal. A ešte keď ich prezident niečo povie. Ani vtedy ich nemáme radi, lebo ich prezident si občas aj niečo myslí a nám to pripomína, aké krásne by to bolo, keby si aj náš prezident občas niečo myslel. Ale smejeme sa im, že majú v parlamente komunistov. Alebo sme sa teda smiali, kým sme nezistili, že aj my máme, akurát utajených. Majú dobré pivo, ale my máme lepšie. Oni ho zase vypijú viac. Žerú rezne, čo im vymysleli Rakúšania, nosia ponožky v sandáloch a my k nim nosíme svojich Cigánov. Aj Necigánov, ale na nich sa nehneváme, keď sa vrátia. V hokeji a vo futbale sú lepší, chceme si síce myslieť, že nie a aj sa nám to páči, keď si to môžeme myslieť, ale nikdy nám to dlho nevydrží. Ale máme ich radi, lebo majú super knedle a sranda filmy. A ešte majú Bolka Polívku, on je tiež sranda, aj keď hovorí, že je Moravák. My mu neveríme, lebo je to skoro ako keď naši Maďari hovoria, že sú Maďari. To sa nám nepáči.

Maďari

Aj Maďarov máme radi, lebo aspoň máme na koho nadávať. Takého suseda vždy treba. Maďari nám ukradli Tokaj a my sme im za to ešte aj vystavali Budapešť. Občas si ju chceme zobrať naspäť, ale potom nám dôjde, že nám nikdy nepatrila. Aspoň hory nemajú. My máme. Ani dvojkríže nemajú, tak im občas nejaké postavíme tam, kde žijú, lebo oni žijú aj na Slovensku. Tu u nás ich tiež máme radi, dokonca čím ďalej, tým viac a čím ďalej od hranice, tým tiež viac. Ich premiér si často niečo myslí, presne ako český prezident, ale nám sa jeho myšlienky nepáčia, tak ho Maďarom nezávidíme. Ďalej sú Maďari sranda, lebo nám nerozumejú. My sme na nich naštvaní, lebo im tiež nerozumieme a to je nezvyk, lebo my si tu na okolí rozumieme s každým. Maďari majú aj diaľnice, ale to nie je žiadna frajerina, lebo na rovine ich dokáže postaviť každý. Majú Balaton, lenže keď ho vypustia, nestane sa nič. Keby sme my vypustili Gabčíkovo, bol by prúser na celú Európu, tak radšej nevyskakujú. Aj keď teraz vyskakujú, tak vyskakujeme aj my. Chcú nám zobrať veľa vecí, ale my si ich nedáme.

 

Poliaci

Poliakov máme radi, lebo majú lacné tenisky, mäso a syr. Nemáme ich radi, lebo nám ten syr ukradli. Aj Jánošika by nám chceli ukradnúť, ale toho si ubránime, lebo by nám nič neostalo. Okrem toho mali tiež prezidenta, ktorý rád hovoril, čo si myslí, ale toho už nemajú. Podobné veci sa im stávajú často, tak ich potom ľutujeme. Inak ich neľutujeme, lebo nám v Anglicku berú prácu. Na Poľsku je najlepšie to, že o ňom nič nevieme a je nám to úplne jedno. Nedávajú nám prácu ako Rakúšania ani mafiu ako Ukrajinci. Nechcú na nás zaútočiť ak Maďari, tak nás nezaujímajú. Inak tam všetci nosia kríže a ak nie, aj tak si to myslíme. Tiež si o nich myslíme, že sú to sedliaci, lebo je to fasa, keď si to môžeme myslieť. Nemajú hory, tak sa im smejeme, lebo aj v tom sme lepší. Majú more, ale je studené a nudné, tak aj preto sa im smejeme. Smiešne rozprávajú, za čo sa im tiež smejeme. Celkovo sa im smejeme veľa. Aj oni sa nám smejú, ale menej. Tak trochu nás obdivujú, asi nevedia, že máme komunistov v parlamente. A nemajú diaľnice. Ani euro, ale sú s tým spokojní.

 

Ukrajinci

Ukrajincov nemáme radi hlavne preto, že sú to Rusi. Oni tvrdia, že nie sú, ale my vieme svoje. Majú mafiu a lacné cigarety, oboje sa k nám dostáva nelegálne. Ukrajina je veľká, lebo tak vyzerá na mape, tak asi bude. Nevieme si predstaviť, aká až, ale asi dosť, tak tam nechodíme. Ak, tak len pre tie cigarety. Ukrajinky sú pekné, ale určite to nie je pravda. Ukrajinci pijú vodku. Aj my pijeme vodku, ale nie až toľko ako oni. Pijeme aj pivo, ale menej ako Česi a víno, ale menej ako Maďari. Zato keď máme chuť, pijeme to všetko naraz. Na Ukrajine nemajú cesty. Mali peknú premiérku, ale už ju nemajú. Veď ani my nemáme, tak prečo by mali byť lepší. Majú bane, my sme tiež mali, už nemáme, ale ani nám ich netreba, lebo máme automobilky. Automobilky sú viac fasa, lebo aj my sme viac fasa ako Ukrajinci. Majú sa strašne zle a to sa nám páči, lebo sa aspoň niekto má horšie ako my. Nie sú ani v Európskej Únii, tak sa na nich tak trochu smejeme. A tiež preto, že sú Rusi, ale to sme si už povedali. U nás nikto nechce byť Rus. My Rusov nemáme radi, teda okrem nášho premiéra.

 

Rakúšania

Rakúšanov máme radi, lebo nám dávajú prácu a majú fest oveľa viac diaľnic ako my. Tak naozaj ich ale radi nemáme, lebo sú oveľa bohatší, musíme u nich otročiť, majú viac diaľnic a vyššie hory. Rakúšania sú frajeri, ale aj tak sú to len Nemci. Myslia si, že vymysleli rezeň, lenže to je nič, my sme vymysleli unikátny mýtny systém. Mali takého pekného politika, čo veľa kričal a my takých u nás máme radi, ale už ho nemajú. Aj tak sme ho nemali radi. Rakúšania sú divní, lebo im nerozumieme a keď sa im už konečne naučíme rozumieť, aj tak sa s nami nechcú rozprávať. Nie sú dobrí v hokeji. Ani Poliaci, Ukrajinci a Maďari nie sú, furt nad nimi vyhrávame. Teda nad Maďarmi už zriedkavejšie a tesnejšie, ale vyhrávame. Rakúšania sú ale v hokeji takí zlí, že s nami radšej ani nehrajú. Chceli kúpiť naše letisko, ale sme im ho nepredali, lebo sme frajeri. Oni nie sú frajeri, lebo pijú iba pivo  a tiež tam majú veľa kadejakej hávede ako Turkov, Albáncov, Poliakov, Maďarov a Slovákov, čo ich všetci za chvíľu prevalcujú, takže by si mali dávať bacha a nefrajerovať. Čaká ich škaredá budúcnosť a aj preto ich máme radi. Škaredá budúcnosť je niečo, na čo sme u nás zvyknutí, tak sa s nimi cítime byť viac spriaznení.

Tak. Teraz už vieme, že svojich susedov máme radi. Nabudúce možno o nesusedoch.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Dobré ráno

Dobré ráno: Najvyšší súd vyčíta, že oslobodeniu Kočnera chýbala logika

Vražda Jána a Martiny ide späť na súd.


Už ste čítali?