Slovákov sprievodca po západnej Európe

Autor: Samo Marec | 27.5.2010 o 20:15 | (upravené 4.6.2010 o 13:33) Karma článku: 18,31 | Prečítané:  10136x

V západnej Európe sa ľudia majú dobre, tak tam chodíme pracovať, aby sme sa aj my mali dobre. Lenže západná Európa je divná. V práci sa tam dosť často aj pracuje a to je problém. Navyše sa tam aj tak skoro nikdy nemáme tak dobre, ako priemerní obyvatelia. Nemáme ju teda radi, ale zase nie až tak úplne. Trochu radi ju máme, lebo by sme chceli byť ako oni. Chceli by sme, aby aj nás niekto nemal rád, lenže ani zato nikomu nestojíme. To je blbý pocit.

Nemecko

Nemecko je veľké a do každej stodoly tam vedie diaľnica. V stodole pracujú ľudia oblečení v smiešnych krojoch. Chlapi majú fúzy, ženy veľké prsia, ešte väčšie výstrihy a všetky pracujú v krčmách, kde nosia tým fúzatým chlapom krígle piva. Často sú to Slovenky alebo Poľky. Nemci majú strašne zlú hudbu a potom majú ešte Scorpions. Scorpions sú sranda, lebo už sú takí starí, že sú už skoro plešatí a stále majú dlhé vlasy. Nemci nevedia hrať hokej a aj tak nad nami vyhrávajú, čo nás dosť uráža, ale nie dosť na to, aby sme k nim prestali chodiť pracovať. Majú more, ale je studené a nudné presne ako poľské, tak stále chcú nejaké lepšie. Lenže sa zakaždým pomýlia a namiesto na západ sa pohnú na východ. Poliaci ich zato nemajú radi. Ani my ich nemáme radi, ale zase nie až tak úplne, lebo napríklad u nás ich majú radi takí chalani. Spoznáte ich podľa toho, že o sebe tvrdia, že nie sú to, na čo sú hrdí, že sú.

 

Holandsko

Holandsko máme radi, lebo sa tam smie všetko, čo sa inde nesmie. To je nám blízke, lebo aj u nás sa bežne robí všetko, čo je zakázané. Holandsko je celé pod vodou a nikomu to tam nevadí. Lenže aj Holandsko je celé divné. Majú tam veľa čiernych, čo o sebe tvrdia, že sú Holanďania a Boh dá, takého u nás nebude. Majú veľa veterných mlynov, tulipánov a bicyklov, lenže nikto ich tam nekradne. To je iba jeden z dôvodov, prečo priemerný Slovák Holandsku nerozumie. Navyše nerozumie ani Holanďanom, lebo oni strašne krochkajú a my ich aj tak nevoláme svine, čo je divné, lebo inak sviniami voláme hocikoho. To je fasa, lebo uľaviť si treba vedieť. Holanďania si tiež uľavujú, ale nie z terasy. Všetci tam berú drogy, lebo sa to môže. U nás sa nemôže a ľudia aj tak berú. Lenže sa o tom nehovorí a to je tiež fasa, lebo je aspoň pokoj.

 

Belgicko

Belgicko je tiež celé úplne divné, lebo Belgicko existuje a Belgičania neexistujú. Majú tam veľa pív a všetky sú hnusné. Na Belgicku je najdôležitejší Brusel, lebo tam je dobre. V Bruseli býva Európska únia a aj v nej je dobre. Teda teraz sa nám už kadečo nepáči, ale my zase vieme byť aj ticho, lebo nám je jasné, že lepšie nám už nebude. V Belgicku majú tiež veľa čiernych Belgičanov. Kedysi sme im dodali aj pár svojich čiernych, ale tí sa im nepáčili, tak nám ich poslali naspäť. Čiže sú Belgičania rasisti a my ich preto nemáme radi. My rasisti nie sme, dokážeme neznášať aj hocikoho rovnakej rasy, len inej národnosti. Čiže je jasné, že sme lepší ako Belgičania. A určite tam žije aj veľa homosexuálov, lebo susedia s Holandskom a tam ich veľa žije. Vraj. A vraj majú aj chlpaté dlane. Chlpaté dlane nie sú fasa.

 

Luxembursko a Lichtenštajnsko

To sú také dve krajiny, ktoré sú strašne malé, strašne bohaté a inak v nich nič nie je, len v každej jeden hrad a jedno mesto. Čiže im tak trochu závidíme, lebo aj my by sme si vystačili s jedným hradom a mestom, kebyže sme na oplátku bohatí. Luxembursko má jedného obyvateľa, ja ho poznám, lebo to bola moja kolegyňa v práci. Ona povedala, že má občas pocit, že je jediná Luxemburčanka na svete, takže to asi bude pravda. Lichtenštajnci sú okrem toho tiež fasa, lebo dobre lyžujú, čo je trochu divné, lebo kebyže sme my takí bohatí, tak už nerobíme nič a už vôbec nelyžujeme. Obe tieto krajiny máme radi, lebo nad nimi skoro vždy vyhráme vo futbale. Lichtenštajncov ale máme radi trochu menej. Dlho sa s nami nechceli kamarátiť, lebo sme im vraj ukradli nejaké ich územia, lenže to je jasný nezmysel. Keby to predsa  boli ich územia, neležali by u nás. Okrem toho nemajú armádu, takže nám nič nemôžu. To im aj došlo, takže sa už kamarátime. Čiže ich asi vlastne máme radi.

 

Švajčiarsko

Švajčiarsko je taká strašne pekná krajina, kde ju svišť potom balí do fólie a kde máte kontá, alebo hovoríte, že váš nepriateľ má kontá, keď chcete, aby sa naňho všetci začali hnevať. Vo Švajčiarsku je všade poriadok a každý má hodinky. Ešte majú aj tunely, lenže to máme aj my a lepšie. Švajčiarov nemáme radi, lebo kedysi nám naši politici sľubovali, že sa budeme mať ako oni a teraz sa tak majú iba tí politici. Tak ich nemáme radi. Švajčiarov, nie politikov. Vo Švajčiarsku si tiež každý rozpráva ako mu huba narástla a aj tak si rozumejú, čo je dosť čudné, lebo napríklad keď jeden náš politik začne rozprávať ako mu huba narástla, je mu rozumieť veľmi zle a navyše vždy naštve Maďarov. Švajčiarov nemáme radi, lebo sú vo všetkom dobrí a každý ich má rád. Nás nemá rád nikto, ale to nevadí, my máme radi sami seba.

A možno si budete chcieť prečítať aj prvý diel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Dobré ráno

Dobré ráno: Najvyšší súd vyčíta, že oslobodeniu Kočnera chýbala logika

Vražda Jána a Martiny ide späť na súd.


Už ste čítali?