Slovákov sprievodca po južnej Európe

Autor: Samo Marec | 4.6.2010 o 12:09 | (upravené 4.6.2010 o 12:46) Karma článku: 16,92 | Prečítané:  5476x

Južná Európa sa delí na juhozápadnú a juhovýchodnú podľa východu a západu. Radšej máme tú východnú, lebo tam sa majú horšie ako my. V západnej sa majú lepšie, ale iba kým im to tam spadne na hlavu. Máme radi, keď niekomu niečo padá na hlavu. Menej radi máme, keď sme na hlavu padnutí my, ale to sa nám zase stáva častejšie. A úplne najmenej máme radi, keď nám to ešte aj niekto pripomína, že na tú hlavu padnutí sme. To nás potom úplne naštve a just zvolíme toho, čo nám vraví, že na hlavu je padnutý niekto iný.

Francúzsko

Z Francúzska pochádzajú veci ako revolúcia, štrajk a dekadencia. Francúzi radi štrajkujú, lebo sa majú strašne dobre a nechcú aby sa to zmenilo. Radšej chcú, aby sa ich deti mali strašne zle. Vo francúzskej futbalovej reprezentácii sú sami černosi, čo sa nám nepáči, ale u nás žiadni černosi nie sú. Keď budú, tiež sa nám to nebude páčiť. Francúzi jedia žaby, zajedajú ich plesnivým syrom a zapíjajú plesnivým vínom, o ktorom si myslia, že je dobré. My ostatní si to nemyslíme, ale aj tak ho kupujeme. Teda my Slováci nie, lebo my máme svoje Kláštorné červené a pre náročnejších Sanberg. Francúzi hovoria iba po francúzsky a sú na to hrdí, čo je správne. Menej správne je to, že u nás po francúzsky nehovorí nikto, tak sa s nimi radšej nerozprávame. Celkovo si Francúzi o sebe strašne veľa myslia, ale ako sme si už povedali, zachvíľu im to všetko padne na hlavu. My sa potom budeme smiať, lebo padanie na hlavu je u nás permanentný stav.

 

Španielsko

Španieli sú fašisti. Teda boli, lenže kto raz fašistom alebo nacistom bol, bude ním navždy. Platí to vždy okrem situácií, kedy sa hovorí o Slovenskom štáte. Slovenský štát sa nám páči, ale nemôžeme to povedať nahlas, lebo to sa nepáči iným a nám sa nepáči, že sa im to nepáči. Na druhej strane sa nám páči nepáčiť sa a voláme to hrdosť, akurát nikto nevie prečo. Španieli sú leniví a ešte sú aj Cigáni. Vstávajú o desiatej, potom majú siestu, poobede nič nerobia a potom majú fiestu. Zo Španielska pochádzajú veci ako španielske vtáčky, španielska chrípka a španielska dedina. Španieli sa nemajú dobre a je im to jedno, čo je postoj, ktorý nám je veľmi blízky. Máme ich radi. Tiež preto, že sú leniví celkom otvorene, čo by sme chceli byť aj my, ale nemôžeme. Tak sme leniví potajme, každý vo svojej práci.

 

Portugalsko

Portugalsko neexistuje, lebo o ňom nikto nevie, ale aj tak sú to tiež fašisti. Bývajú v mori. Lisabon je strašne pekný, ale na Podbrezovú sa nechytá. Polovicu Portugalska už potichu dobyli Briti a samozrejme si vybrali tú lepšiu, tú, kde je more. More je v Portugalsku všade. Portugalci v minulosti po ňom veľa plávali a veľa dobýjali a nič im z toho neostalo, čo je spravodlivé. Dobýjať je škaredé. Navyše je to aj zaslúžené, lebo keď je národ malý, nemá čo vyskakovať. Okrem nás. Lenže my vlastne ani malý národ nie sme, také, Boh dá, nebude. Portugalci nemajú siestu, čo je nepochopiteľné, lebo v horúčave sa predsa nikomu pracovať nechce. Okrem Portugalcov, ale to im aj tak nepomôže, lebo im to všetko padá na hlavu.

 

Taliansko

Taliani sú úplne najväčší fašisti, lenže to robia štýlovo. Majú radi gél na vlasy a futbal, lenže my ich radi nemáme, lebo ten futbal zabili. Ďalej majú najhoršiu armádu na celom svete, lebo vždy všetko prehrali a aj keď vyhrali, aj tak prehrali ako v prvej svetovej. Napriek tomu sa majú dobre a to sa nám nepáči. Taliani ďalej majú Berlusconiho a mafiu, ale to je to isté. Berlusconi imponuje nášmu pánovi premiérovi, lebo sa s nikým nebabre. Aj náš pán premiér by sa chcel nebabrať, ale sa babre, väčšinou žiaľ do vecí, ktorým nerozumie. Taliančina má iba štyri slová a to pizza, pasta, spaghetti a mama mia. Tie treba v Taliansku kričať veľmi nahlas a kto kričí najhlasnejšie, vyhráva, čo je tiež princíp, ktorý prebral náš pán premiér. Celkovo sa zdá, že sa Talianskom inšpiruje viac než dosť. Ešteže nás tá mafia obchádza.

Venované Zuzke.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Dobré ráno

Dobré ráno: Najvyšší súd vyčíta, že oslobodeniu Kočnera chýbala logika

Vražda Jána a Martiny ide späť na súd.


Už ste čítali?