Slovákov sprievodca po Škandinávii

Autor: Samo Marec | 16.6.2010 o 19:53 | (upravené 16.6.2010 o 20:27) Karma článku: 16,67 | Prečítané:  4588x

Slovák má so Škandináviou zásadný problém a síce ten, že by sa chcel mať tak, ako Škandinávci a teda dobre. Lebo v Škandinávii sa dobre majú. Lenže oni nekradnú a v tom je ten zásadný problém. Ďalší zásadný problém spočíva v tom, že je tam drahý alkohol a Slovák sa tam teda nikdy nemôže cítiť ako doma, hoci ani doma sa vždy necíti ako doma. V Škandinávii býva veľa užitočných vecí ako napríklad Santa Claus, Uma Thurman a metal. Metal bol fasa, až kým sa ho nechytili Nemci. Ako väčšiny vecí.

Dánsko

Dánsko je zaujímavá krajina, lebo v nej nič nemajú a aj tak sa majú dobre. Aspoň teda nikdy nepočuť o ničom, čo by tam mali. Okrem poriadku a to nie je fér. Aj my by sme chceli mať poriadok, ale sa nám nedarí, čiže Dáni sú svine. Z Dánska pochádzajú moslimovia. Juhoslovania pochádzajú zo Švédska a za Nórov hrá futbal černoch, čo sa nám nepáči, ale zase my černochov aj tak nemáme. Našťastie. Ale keby sme mali, nepáčilo by sa nám to. Dánov nemáme radi. Ako-tak sme mali, kým sme nad nimi vyhrávali v hokeji, ale ani to už nie je pravda. Futbal s nimi radšej nehráme, lebo by sme asi aj tak prehrali a nám prehrávať netreba, stačí, že nás tisíc rokov až do soboty bili Maďari. Dánsko nie je krajina pre Slováka a preto správny Slovák o nej nevie vôbec nič.

 

Fínsko

Fíni  sú samozrejme Maďari, ale ešte aj za to sa hanbia, čiže ako národ za nič nestoja. Inak stoja za dosť, lebo majú Nokiu a široké ä, ktoré nám samozrejme ukradli. Čo len dokazuje, že naozaj tými Maďarmi sú. Nokia vlastne tiež nie je ich, lebo na mojej sa napríklad písalo Made in Czech Republic, čiže sú to okrem Maďarov ešte aj kapitalistickí zdierači. Vo Fínsku je veľa jazier, ale vo Švédsku ich je napríklad viac, len o tom nikto nevie. Nemáme ich radi kvôli hokeju, lenže kvôli tomu v poslednom čase nemáme radi všetkých. Najviac Širokého a tomu je to aj najviac jedno. Na Fínsku je výborné to, že neexistuje nič, prečo by sme ich mali mať radi alebo ich obdivovať, takže ich môžeme celkom pokojne a neskrývane neznášať. O to viac, že ich to vôbec nezaujíma. To vždy naštve. Hlavne nás, lebo my nemáme radi, keď nikoho nezaujíma, čo si myslíme. Stáva sa to často a nie je to pekné.

 

Švédsko

Vo Švédsku majú strašne veľa jazier, lenže tam majú strašne veľa všetkého, tak sa nimi ani nechvália. Je úplne nefér, že sa tam majú tak strašne dobre. Vo Švédsku žijú iba Juhoslovania a ešte dvaja luteránski farári zmietaní chúťkami zbaviť sa viery. Volajú sa Lasica a Satinský. Chvíľu bolo našim vzorom, lebo po tom, čo sme u nás doma neúspešne budovali Švajčiarsko, začali sme pre zmenu budovať Švédsko. Tiež neúspešne. Za Švajčiarskom a Švédskom je v abecednom zozname krajín Tadžikistan, len aby sa vedelo. Švédi boli kedysi v celej Škandinávii a napríklad aj v Krakove, čo od nich nie je pekné, lebo to už je predsa len trochu blízko našich hraníc a to, čo je blízko našich hraníc, to my radi nemáme. Okrem toho nemáme radi ani to, čo je od našich hraníc ďaleko, napríklad Nový Zéland. Švédi majú Volvá a to sú strašne fasa autá. Celé Švédsko je fasa, lebo každý si tam môže robiť, čo chce a aj tak to nikto nerobí. To je vôbec na týchto krajinách najdivnejšie. U nás si každý robí, čo chce, stačí, že sa otočíte chrbtom.

 

Nórsko

V Nórsku majú fjordy, lesy a potom ešte hranicu s Rusmi, čo nie je veľké šťastie. Našťastie je krátka. Pochádza stade Bjornsterne Bjornson a toho máme na Slovensku strašne radi, hoci o tom ani poriadne nevieme, lebo u nás je taký zvyk, že keď už rozprávame o nejakej cudzej historickej postave, väčšinou na ňu nadávame. Z Nórska pochádzajú tiež Vikingovia, ktorí kedysi na takých malých loďkách s krivými sťažňami doplavili až na Sicíliu a do Ameriky. Tam stretli Starých Slovákov, ktorí práve budovali prvý sociálny štát a tak strašne sa zľakli toho, čo videli, že sa hneď vrátili domov do Nórska a nikomu radšej nič nepovedali. Takže o tom nikto nič nevie a to je svinstvo. Ani hokej s nimi už radšej nechcem hrať, lebo občas prehráme. Prehrali s nimi aj Česi a to je dobre, lenže sa potom stali majstrami sveta, to je naprd a môžu za to Nóri. Na Nórov si treba dávať pozor, lebo sa zase hocikedy môže hore Volgou pustiť.

 

Island

Na Islande kedysi žili ľudia, ale teraz stade všetci odišli, lebo tam už nie sú peniaze. Čiže na Islande sú teraz už len sopky, skrachované banky a Bjork. Jej je to jedno, lebo je bohatá a preto je to sviňa šikmooká. Tento ostrov mal kedysi každý rád, lebo tam bolo pekne a vysoké úroky. Ešte je tam aj americká základňa a to je ich jediné šťastie. Ak by nebola, všetci by na ten prázdny ostrov zaútočili, lebo všetci sú teraz na Island strašne nahnevaní kvôli tým vysokým úrokom. Kým im ich vyplácali, nikomu sa vysoké nezdali, čo je zvláštne. Našťastie sa každý bojí tých Američanov, čo tam majú tú svoju základňu. My americké nechceme nič, ani štít, hoci nám ho ani neponúkali. Ale sme im dopredu povedali, aby ich to ani nenapadlo. Že keby náhodou  Na Islande je stále pekne, len to už nikoho nezaujíma.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Dobré ráno

Dobré ráno: Najvyšší súd vyčíta, že oslobodeniu Kočnera chýbala logika

Vražda Jána a Martiny ide späť na súd.


Už ste čítali?