Slovákov sprievodca po Rusku a iných ruských krajinách

Autor: Samo Marec | 18.6.2010 o 10:33 | (upravené 18.6.2010 o 11:04) Karma článku: 16,49 | Prečítané:  3457x

Problém je ten, že na východ od nás bývajú Rusi, lenže keď im to poviete, tak sa naštvú. Nikto nechce, aby o ňom vraveli, že je Rus. Okrem Rusov. Tí to o sebe hovoria úplne normálne a bez hanby, lebo nevedia, že v slovenčine je to skoro taká zlá nadávka ako Maďar, zlepenec alebo Vatikánska zmluva. Lenže zase Rusi si môžu hovoriť, čo chcú a čo povedia, to aj platí, lebo sú strašne obrovskí, strašne pijú a dali svetu päťročnice.

Bielorusko

Najmenším Ruskom je Bielorusko a je to zároveň jediná krajina, kde, keď poviete, že sú Rusi, tak vám prikývnu.  Celkovo sú tam ľudia zvyknutí prikyvovať, lenže na druhej strane sa tam majú dobre, tak čo by neprikyvovali. Bielorusko je strašná nuda, lebo tam majú len lesy, lesy a ďalšie lesy plus ženy, ktoré sú všetky blonďavé. Národným jedlom sú zemiaky, čiže sú od nás horší, lebo našim národným jedlom sú vlastne tiež zemiaky, ale mali sme aspoň dosť rozumu na to, aby sme z nich spravili halušky. Čiže sme pravdepodobne na vyššom vývojovom stupni, ale je nám to nanič, lebo oni majú zase lacnejší plyn. Bielorusko nám nemá čo ponúknuť a aj tak to tam ide dole kopcom, lebo zlí študenti, ktorí opustili rodný kraj a šli študovať do Poľska do krajiny pašujú marijuanu. V telke vraveli a čo vravia v telke, to je aj pravda. Aspoň v Bielorusku si to veľa ľudí myslí. A to je dobre, lebo keď celý národ čumí na telku a nemá blbé otázky, vtedy je pokoj. Z čoho vyplýva, že v Bielorusku je vlastne strašne dobre.

 

Pobaltie

Táto krajina je špecifické tým, že tam majú radšej Nemcov ako Rusov, čo je divné, lebo podľa nás sú oni sami tiež Rusi. Inak im trochu závidíme, že sa to neboja povedať nahlas, lebo my sme tiež napríklad kedysi mali radšej Nemcov ako Rusov, ale nahlas o tom nehovoríme. Blbo to znie a my radšej o veciach, ktoré blbo znejú, mlčíme. Myslíme si, že potom zmiznú, ale zatiaľ sa to nikdy nestalo. Pobaltie je nuda, lebo sú tam tri VÚC-čka a ani jeden kopec.  VÚC-čka sa volajú Litva, Lotyšsko a Estónsko a ich župany sedia v Rige, Vilniuse a Talline, ale priradiť si ich k sebe môžete ako chcete, aj tak je to každému jedno.

V Litve hrá každý basketbal a sú v ňom dobrí, ale nie dosť dobrí na to, aby porazili Američanov a to je dobre. Nie je totižto dobre, keď je niekto príliš dobrý. Litva prehrala futbal s Faerskými ostrovmi, čo je o trochu väčšia hanba ako remíza s Novým Zélandom a to nás teší. V Lotyšsku žijú ľudia, len o nich nikto ešte nepočul. Dve Lotyšky som síce vo Varšave stretol, lenže na mňa hovorili po rusky, tak som z toho mešuge. Aj Lotyši sú mešuge, aby som v tom nebol sám a nevedia hrať hokej. Estónci tiež nevedia hrať hokej, oni vlastne nevedia vôbec nič okrem behania na lyžiach, lenže to nás nezaujíma ak práve nie je olympiáda. Okrem toho sú Estónci severní Maďari a južní Fíni, čiže v podstate ako národ ani neexistujú. Pobaltie ako štát je rozumné dlhodobo a zodpovedne ignorovať, lebo je úplne nepodstatné.

 

Rusko

Rusko je také obrovské, že keď si to Rusi uvedomia, zakaždým sa ožerú a oni si to uvedomujú stále. Z Ruska pochádzajú kosáky, kladivá, gruziňák a Dedo Mráz, ale ten už asi zomrel. Stalin z Ruska nepochádza, ale aj tak tam vládol, čo len dokazuje, že keď máte v ruke kosák a kladivo, zľakne sa vás úplne každý. Možno skôr toho kladiva ako vás, ale keď ste to skúsili vysvetliť Stalinovi, viac ste už nikdy nič vysvetľovať nemuseli. Rusi strašne radi spievajú, lenže sú potom smutní, tak pijú a potom spievajú ešte viac a sú ešte viac smutní. Ďalej Rusi dokážu písať knihy, ktorým nikto nerozumie, prehrať vojnu s Japonskom a prísť k nám na návštevu, aj keď ich nikto nevolal. Je to prinajmenšom neslušné, ale Rusi sú takí silní, že čo je slušné, určujú oni. Nemáme ich preto radi, ale sme v tom tak trochu nerozhodní, lebo nahlas im to povedať nemôžeme. Tak sa radšej tvárime, že ich radi máme a dúfame, že neprídu zase od radosti na návštevu. Oni sa totižto na tej návšteve furt ožerú a potom nevedia odísť. Asi jediná vec, ktorú máme naozaj radi, je ruská zmrzlina, ale tá z Ruska nepochádza. A ešte máme radi aj ruský plyn, oni to vedia, tak nám ho občas vypnú, aby sme sa príliš netešili. Rusi nie sú fasa, ale nemôžem to tu napísať, takže nieže im poviete, že som to fakt aj napísal.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Dobré ráno

Dobré ráno: Najvyšší súd vyčíta, že oslobodeniu Kočnera chýbala logika

Vražda Jána a Martiny ide späť na súd.


Už ste čítali?