Láska v čase internetu (alebo o chlapoch)

Autor: Samo Marec | 18.1.2011 o 10:20 | (upravené 18.1.2011 o 10:44) Karma článku: 18,49 | Prečítané:  14350x

Sú ona a on a spolu netvoria jedno, alebo teda občas spolu jedno vytvoria, ale iba občas a v duchu sa modlia, aby spolu náhodou po ceste nevytvorili to jedno, po ktorom by potom museli spolu jedno vytvárať celý život. To by bolo nepríjemné, takže sa o tom radšej, ako o väčšine nepríjemných vecí, nerozprávajú. Namiesto toho sa, ako vravím, potichu modlia.

Ona mu píše správu. Čo dnes?

On neodpisuje, alebo teda neodpisuje hneď, aby vyzeral dôležitejšie, aj keď mu nie je jasné, v ktorom smere presne dôležitejšie vyzerať bude, keď neodpíše hneď. Ale neodpisuje hneď.

Ona čaká.

On potom usudzuje, že uplynul dostatočný čas a môže jej priblížiť, čo dnes. Odpisuje: Neviem. Návrhy?

Ona si v duchu nalistuje heslo lakonický. Napadne jej Pocestný, zvestuj v Lakedaemone, že my tu mŕtvi ležíme ako zákony kázali nám.

(Kecám, vôbec jej to nenapadne, to tu len ja takto píšem, lebo to napadlo mne.)

Ona, hoci má len jedny nervy, má ich práve teraz. Ide to z neho ako z chlpatej deky. Furt to z neho treba ťahať a vlastne aj jeho treba furt niekam ťahať a vôbec a všetko a tak celkovo. Proste to nestojí za nič. Čo je jeden z dôvodov a tak ďalej, nezachádzajme do detailov, ostaňme lakonickí.

On si všíma, že toto mu asi nevyšlo a cesta k tomuto zisteniu mu zaberie polovicu doby, za ktorú bežne strávi obed. Ešte chvíľu sa tvári dôležito, ale už si tým nie je taký istý.

Píše jej správu. Mám fľašu šampanského. Pol Roger Brut. Je totiž odborníkom na šampanské.

(Zas kecám, vôbec odborníkom na šampanské nie je, to len ja mám obal z neho na poličke a teraz mi naň padol zrak. Ani ja nie som odborníkom, šampanské je príliš sladké, príliš bublinkaté, príliš búcha a vyteká, navyše ho ľudia používajú pri tých najhorších príležitostiach, kedy všade naokolo búchajú petardy a ďalšie šampanské.)

Ona mu pripisuje malé bezvýznamné plus za iniciatívu, lebo nevie, že to šampanské dostal v práci. On jej to potom povie, ale to potom je až potom, teraz mu ona odpisuje Tak to by sme mohli večer byť spolu.

On súhlasí a odpisuje To by sme mohli, lebo vie, že Arsenal hral v sobotu a do stredy do lopty určite nekopnú.

Ona sa teší a predstavuje si ich dvoch s fľašou šampanského. Imponuje jej najmä to slovo Brut. Predstavuje si veľa vecí, lebo, ako sme si už povedali, v tom vzťahu, ktorý vzťahom nie je, je práve ona nositeľkou predstáv. On je nositeľom šampanského. Možno ešte lopty, lenže ona nemá rada futbal.

A čo budeme s tým šampanským robiť?, pýta sa ona a to nevypovedané v tej otázke ju teší, lebo jej to umožňuje predstavovať si ďalej.

On rozmýšľa a potom odpisuje Uvidíme, niečo vygooglim:-) Toho smajlíka na záver dáva preto, aby si myslela, že tak naozaj googliť nebude. Že má vlastnú predstavivosť. On potom zapne Gooogle, lebo Google všetko vie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

ŠPORT

Sagan v skrátenej etape o víťazstvo nebojoval, skončil piaty

Tretiu etapu vyhral Talian Viviani.

DOMOV

Dobré ráno: Fico je fašista, odkazuje Harabin

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta


Už ste čítali?