Krátko o skyboxoch pre Slovan

Autor: Samo Marec | 28.5.2011 o 11:36 | Karma článku: 20,58 | Prečítané:  6983x

Médiami sa šíri správa, že mesto Bratislava priznalo hokejovému klubu HC Slovan odškodné vo výške vyše 1,1 milióna eur za to, že pri rekonštrukcii zimného štadióna odstránilo jeho staré sky boxy a nahradilo ich novými. Tie klubu navyše prenajalo za sumu približne 6,2 eura na jedno miesto a zápas.

Keď sme so žiadosťou o reakciu oslovili jedného z predstaviteľov klubu, vysvetlil nám, že si uvedomuje dôležitosť dlhodobej koncepcie pri práci.

Som zástancom koncepcie, že obyvateľom Slovenska treba dávať celkom jasne najavo, že na nich nezáleží, nič nezmenia a tým ich uviesť do stavu absolútnej pasivity. Mylne som predpokladal, že už konečne absolútne pasívni sú, ako sa však ukázalo, opak  je pravdou. Poučili sme sa zo svojich chýb a nabudúce na súpera vykorčuľujeme s lepšou taktikou. Začína sa totiž vždy od nula-nula a do všetkého ideme ako tím. Zároveň by som rád zdôraznil, že my nekradneme a inde sa kradne aj viac.

Ako ďalej podotkol, vyplatenie odškodného zakladá precedens, ktorý je prospešný pre všetkých obyvateľov:

Predstavte si napríklad, že máte doma čerstvý peceň chleba, ale dali by ste si k nemu aj tresku a pivo. Stačí vybrať sa do obchodu, kde ste čerstvý chlieb kúpili a povedať, že vy ste nikdy žiaden čerstvý chlieb nechceli, bol Vám len nanútený, aby ste lepšie vyzerali pred návštevou zo západnej Európy. Predavačka Vám je následne povinná preplatiť sumu chleba, pridať pivo, tresku, hotel a sľúbiť, že kedykoľvek budete mať ďalšiu návštevu, chlieb Vám poskytne takmer zadarmo.

Predstaviteľ klubu si aj povzdychol, je to predsa len človek: Viete, taký sme my Slováci národ. Stále sa len sťažujeme. Ale aspoň máme štadión.

Nešťastný výraz v tvári vzápätí vystriedal Široký úsmev. Keď sme sa spýtali na dôvod, spokojne odpovedal: Hlavne, že je to už všetko zaplatené.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

Majú pírsing a tetovanie. Ak dostanú žltačku C, majú sa liečiť za vlastné

Všeobecná zdravotná poisťovňa chce ušetriť peniaze.

SVET

Namiesto mäsiara čínske fejky. Turisti ničia život v Benátkach

Turisti mestá príliš rýchlo ničia.


Už ste čítali?