Bol som na mítingu Smeru

Autor: Samo Marec | 8.3.2012 o 20:04 | (upravené 8.3.2012 o 22:17) Karma článku: 18,54 | Prečítané:  23897x

V podvečerných hodinách Medzinárodného dňa žien sa v priestoroch bratislavského Národného tenisového centra uskutočnilo posledné predvolebné stretnutie osobností Smeru – sociálnej demokracie so svojimi sympatizantmi, ktoré bolo zavŕšením prebiehajúcej predvolebnej kampane. Vyše osemtisíc ľudí si v príjemnej a žičlivej atmosfére vychutnalo prítomnosť predstaviteľov strany a hudobné vystúpenia obľúbených interpretov.

Stretnutie otvoril krátky zostrih zlyhaní dosluhujúcej vlády pravicového zlepenca. Prítomní diváci spontánnym smiechom, niektorí nesúhlasným hučaním, reagovali na reči Ivana Mikloša o nezvyšovaní daní. Dnes už legendárna replika o Riškovi držiacom balónik zas vyvolala ironické reakcie. Na pódium vystúpil moderátor Martin Nikodým, ktorý uviedol predsedu strany, docenta Roberta Fica. Predseda strany, podpredseda parlamentu, bývalý a budúci premiér a prezident úvodom ubezpečil prítomných, že si zaslúžia istoty, za čo zožal potlesk. Následné blahoželanie všetkým ženám mu definitívne získalo náklonnosť nežnejšej časti publika. Ako opäť povedal Robert Fico, ľudia si zaslúžia istoty.

Robert Fico sa zoširoka rozhovoril o neutešenej situácii, v ktorej sa Slovensko nachádza, pričom spoľahlivo v odchádzjúcej vláde identifikoval jej pôvodcu. Mohutný potlesk prerušovaný súhlasnými výkrikmi nasledoval, keď pánom v bankách a kanceláriách odkázal, že budú platiť viac, lebo je to spravodlivé. Úctu zložil aj ľuďom, ktorí na rozvoji Slovenska pracovali pred rokom 1989, a v skromnom výpočte zhrnul úspechy svojej vlády, z ktorých vypichol rekonštrukciu hradu a výstavbu hokejového štadióna. Hoci tesne pred voľbami, predsa navrhol odvolať ministra financií Ivana Mikloša, čo opäť vyvolalo priam mexické vlny súhlasu. Môj kamarát a takisto veľký obdivovateľ napríklad povedal "Ja sa poserem." Robert Fico prítomných ubezpečil, že nezvýši nielen dane ale ani dôchodkový vek a na záver svojho úvodného vstupu ešte raz ubezpečil divákov, že si zaslúžia istoty.

Nasledovalo vystúpenie rakúskeho sociálno-demokratického politika Hannesa Svobodu, ktorý zjazd strany míting pozdravil a nezabudol pripomenúť, že Európa potrebuje ľudí formátu Roberta Fica. K chválospevom sa pripojil aj Bohumil Sobotka, ktorý podčiarkol vynikajúce vzťahy, ktoré slovenskú a českú sociálnu demokraciu spájajú. Túto časť uzavrel docent Fico konštatovaním, že ľudia si zaslúžia istoty.

V ďalšej časti sa na pódiu za nadšeného skandovania objavili kandidáti na poslancov. Najvrelejšieho prijatia, najmä u žien, sa dočkali Ján Počiatek a Robert Kaliňák, dlhodobo považovaní za najväčších fešákov. Túto príležitosť Robert Fico využil na to, aby podčiarkol výborné vzťahy Smeru s odbormi a pripomenul, že to bol práve on a jeho strana, kto pred desiatimi rokmi začal do povedomia ľudí vracať sviatok žien. Krátko spomenul aj posmešky, ktoré začiatok tejto snahy sprevádzali, ale, ako povedal, stálo to za to, lebo ženy si našu úctu zaslúžia. A okrem toho si všetci, ako tiež pripomenul, zaslúžia istoty.

Ďalšiu časť vyplnila neformálna debata moderátora Martina Nikodýma s Robertom Ficom, Robertom Kaliňákom, Pavlom Paškom, Marekom Maďaričom, Petrom Kažimírom a Dušanom Čaplovičom. Prítomní pohotovo ponúkli celú paletu riešení na súčasnú krízu. Aby sa však diváci nenudili, rozprávanie o vážnych problémoch bolo poprepletané humornými príbehmi a vtipmi najmä v podaní pána predsedu. Misky váh si u dám na svoju stranu Robert Kaliňák definitívne naklonil v momente, keď spomenul, že je čerstvým a hrdým otcom trojmesačného červíka. Zaujímavou bola tiež úvaha Dušana Čaploviča o tom, že iba krajina so silným lídrom majúcim nespochybniteľnú autoritu, je krajinou všetkých občanov. Docent Fico záverom pripomenul, že ľudia si zaslúžia istoty a za jednu z nich označil výstavbu národného futbalového štadióna.

Po náročnom programe plnom informácií sa prítomným priaznivcom zažiadalo oddychu. O ten sa im postarali členovia skupiny Lojzo a najmä interpret populárnych šlágrov Michal David, okrem iného autor známeho hitu Colu, pijeme colu. Potom už mladí aj starí zo všetkých kútov republiky nastúpili do autobusov, ktoré pre nich vedenie strany Smer - sociálna demokracia pohotovo zabezpečilo, lebo si zaslúžia istoty. Okrem dobrého pocitu si z podujatia odniesli aj minerálky s podobizňou predsedu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?