List Karolovi: Narkomani, zlodeji, homosexuáli a Kuffa

Autor: Samo Marec | 2.11.2012 o 10:21 | Karma článku: 20,46 | Prečítané:  12574x

Karol, zdravím ťa. Prepáč, že Ti píšem takto cez sviatky, ale nedá sa inak. Je mi akosi smutno. Púšťam si Mňágu a ten dážď to aj tak nezmyje, tak ma budeš musieť vypočuť.

Tak sa teda budeš ženiť. Dobrý nápad, myslím si, že každý by si to mal skúsiť. Dovoľ mi však, aby som ťa upozornil, že nie menej ako sto percent rozvodov sa odohrá medzi zosobášenými pármi. No a takto vtipne by som mohol ešte pár odsekov pokračovať (tiež by som mohol dočítať Johna Irvinga alebo si zahrať Fifu za Charlton Athletic), lenže nedá sa, Karol, nedá sa. Veci sa dejú.

Tuná u nás v tejto zábavnej gubernii sa najnovšie zase diskutuje o registrovaných partnerstvách. No, diskutuje. Hádam aj trochu preháňam. Každý robí, ako vie. Niekto len otvára nevymáchanú hubu a niekto iný zas celkom iste vie, čo by Ježiš robil, keby práve dnes žil na Slovensku, založil si stranu, kandidoval a ľudia ho zvolili do parlamentu. Vôbec pritom nevie, že Ježiš je Poliak.

Kadejaké názory počuť, Karol, a to vôbec nie je problém. Názory môžeme mať rôzne, nemusíme jeden s druhým súhlasiť, ale je skvelé, že ich môžeme povedať a následne o nich diskutovať. V tomto smere nikdy nebolo lepšie. Existuje však jeden pán (teraz neviem, či žiaľbohu alebo chvalabohu) poslanec, ktorý sa diskusie nezúčastňuje.

Nemá totiž o čom, vo všetkom má jasno. Striedavo týmto ľuďom odporúča, aby sa dali liečiť alebo nevychádzali na ulicu. Dáva ich do jednej vety s narkomanmi a zlodejmi, lebo ich považuje za rovnakých, dokonca možno aj horších, lebo ani krv by od nich neprijal. Zrejme sa bojí chlpatých dlaní. Neverí, že sa tak narodili, alebo že ich takých stvoril Boh, ten Boh, v ktorého mene proti nim bojuje. Ten pán veľmi verí v Boha. Jeho brat ich lieči modlitbou a tiež tým, že im neumožňuje dostať sa k návykovým látkam, ktoré absolútna väčšina z nich aj tak neberie. To len ten pán si to myslí. Myslí si aj kadečo iné a je vlastne dobre, že to o ňom vieme.

Vieš, Karol, mám rád veriacich ľudí, veľmi často majú niečo, čo mne chýba. Tento pán je však zlý. Normálne si o ňom myslím, že je to zlý človek a je úplne jedno, či len v mene svojom alebo niečoho vyššieho. Je presvedčený, že homosexualita sa v jeho rodine nevyskytuje a to napriek tomu, že pravdepodobnosť hovorí niečo úplne iné. Dávno vyvrátené mýty predkladá ako pravdy a formuje si podľa nich názor. On si ho vlastne neformuje, vyberá si to, čo mu do vopred utvoreného názoru zapadá. To jeho presvedčenie sa vlastne nijako neodlišuje od stáročnej povery, že Židia používajú krv kresťanských detí na maces. V Afrike podobný problém riešia takto. Či by ich len vyliečil alebo, ak by sa dalo, aj zavrel, to sa ho ešte nikto nespýtal. Hádam aj chvalabohu.

Samozrejme, keď príde ďalšie volebné obdobie, ten pán v parlamente nebude, ale to je jedno. Zastupuje takú zvláštnu vec, ktorá sa volá Obyčajní ľudia a ja sa hrozím toho, koľko obyčajných ľudí s ním súhlasí. Desím sa ľudí ako je on, lebo nikdy neviem, čo takým ľuďom začne vadiť na mne. Možno o sebe tiež zrazu budem počuť, že by som radšej nemal vychádzať na ulicu. Predstavujem si, aké to je, zrazu o sebe čítať, že som chorý. Naozaj si myslím, že je to zlý a nenávistný človek.

Zisťujem, Karol, že Ti píšem skoro samé smutné listy. Aspoň vidíš, ako sa tu v gubernii v 15. 21. storočí mávame.

Samo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Ficov perfektný deň a Dankova estráda ega

Novinári sa museli prehrabávať v úlomkoch Dankovho poníženia.

DOMOV

Reportér Týždňa: Videl som, ako Fico Danka prekvapil a rozčúlil

Magušin sa s Dankom rozprával počas Ficovej tlačovky.


Už ste čítali?