Krátko o dôležitosti hygieny v letných mesiacoch

Autor: Samo Marec | 18.7.2013 o 10:35 | Karma článku: 15,99 | Prečítané:  16649x

Život má byť ťažký, vravievala kedysi Soňa, no a v tom ťažkom živote je niekoľko veľmi nepríjemných vecí, ktoré vás môžu postretnúť:

Môžu proti vám napríklad viesť smradľavú mediálnu kampaň, alebo môžete získať titul za prácu, ktorá je prinajlepšom seminárna, aj to s dávkou tolerancie. Môžete sa stať ministrom a netušiť nič o rezorte, ktorý idete viesť, alebo môžete byť premiérom, na privítanie sa so šéfom Najvyššieho súdu okázalo vybozkávať ako boľševik a či mafián a oddelenie súdnej od výkonnej moci tým definitívne poslať do roviny teórie. Kam zrejme na Slovensku aj patrí. Také pitie coly v bledomodrom.

Lenže to všetko sa vám môže stať len ak ste niekým. Ak ste nikým, cestujete namiesto toho električkou, čo váš život robí objektívne ťažším ako titul doktora filozofie. Ktorý ste skoro ani nechceli, všakže. V električke nikomu nestojíte ani za to, aby proti vám nejakú smradľavú kampaň začal. Teda okrem leta.

V lete vás horúčava mnohému naučí. Zistíte, že nikdy nemáte dosť bielych tričiek, v ktorých by ste sa menej potili a zistíte, že je dôležité vedieť, z ktorej strany svieti slnko cestou do práce a z ktorej cestou z práce a podľa toho sa v tej električke postaviť. Zistíte, že hoci v lete aj tí bezdomovci smrdia viac (smrdia, no, neviem, ako inak to napísať), rovnako nevábne vône do okolia vypúšťajú aj vaši inak sporiadaní spoluobčania. Zistíte, že je rozumnejšie vyznačiť si svoju osobnú zónu a nikoho do nej nepúšťať a hneď vzápätí zistíte, že to jednoducho nie je možné.

A tak cestujete. A tak sa tlačíte. Za priemernú špinavú mediálnu kampaň, ktorá aj tak vyznie dostratena (napríklad vojenské spravodajstvo), by ste menili okamžite. Lenže ste ako osobnosť úplne nepodstatný, človek milión sa z vás napriek všetkým ambíciám stal. Čo čiastočne vysvetľuje, prečo ste v tej električke a nie na ministerstve. Život má byť nakoniec predsa len ťažký.

No a keď sa takto v plnej električke držíte svojho tvrdo vyárendovaného koženého pútka, pod ktorým sa vám už aj ruka potí, keď tak vdychujete okolitú atmosféru, keď sa utápate v tom všeobecnom zmare, pote a loji, zrazu vidíte, ako sa skupina spokojne opitých bezdomovcov, ktorá nastúpila na Račianskom mýte, rozhodne, že v Krasňanoch sa ich cesta končí. Vystupujú, skôr kostrbato a hlučne, búchajú do spolucestujúcich, ktorých jediným cieľom je dostať sa domov a cestou s nikým za žiadnu cenu nenadviazať očný kontakt. Vodič kvôli ním musí dvere otvoriť dvakrát, oni mu žoviálne zamávajú. Motajú sa po peróne, trochu ich cez okno na tej strane, kde nesvieti slnko, sledujem. Vždy mi v takej situácii napadne, nech hlavne pod tú električku žiaden z nich nespadne.

Nespadne, naopak. Jeden z nich neviem odkiaľ, možno z vrecka, lebo tašku nemá, vytiahne deodorant. Padne mu na zem (je predsa opitý), zohne sa poň a zakolíše sa (len nespadnúť pod súpravu) a zdvihne ho. Nadvihne si tričko, ktoré už za sebou nemá len tie najlepšie ale aj tie horšie časy, a pretrie sa pod pazuchami. Smrdieť síce možno smrdí, ale len odtiaľ-potiaľ. Hneď potom kolísavo ale spokojne odkráča.

Lebo život síce ťažký byť môže, ale hygiena je v lete dôležitá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

ŠPORT

Sagan v skrátenej etape o víťazstvo nebojoval, skončil piaty

Tretiu etapu vyhral Talian Viviani.

DOMOV

Dobré ráno: Fico je fašista, odkazuje Harabin

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta


Už ste čítali?